669479735
669479735 669479735
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

LAST 2 QUESTIONS PLEASE HELPPP
(didnt forget this time)

LAST 2 QUESTIONS PLEASE HELPPP didnt forget this time class=

Respuesta :

aleczho1005
aleczho1005 aleczho1005
  • 11-02-2022

Answer:

2nd choice down

$929.84

Step-by-step explanation:

3.19*36=114.85

114.84+815=929.84

Answer Link
emvendler
emvendler emvendler
  • 11-02-2022

Answer:

7) 1.75c+7.50. If you knew the amount of cupcakes you would multiply that number by 1.75, but you don't know it, so we represent it with c. If you only pay the 7.50 one time, then there's nothing to multiply it to.

8) $929.84. Multiply 36 gallons × $3.19 per gallon, and you get $114.84. Then, add the $815 for the Airbnb and you get $929.84

Answer Link

Otras preguntas

Determin d/dx (x²+1) (7x-3) and d/dt(3t-2/5t+1)
Transform each graph as specified below.
An object is released from an aeroplane which is diving at an angle of 30° from the horizontal with a speed of 50m/s. If the plane is at a height of4000m from t
Literary Element: Exposition: The exposition is information the character at the begining of the story. Pi is a boy who gut in an accident when he was young. on
Which is required for both anaerobic respiration and aerobic respiration? O oxygen O water • mitochondria glucose
True OR False ------------------------x - 62 = 44, x = 106​
What would be the most appropriate initial investigation for thyroid nodules
Advancement made in napier's bones
Discuss the path that light takes through the human eye
What is the function of an inclined plane?​