ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

What strategy would you use to divide 36 by 6 and explai why you chose that strategy
The number 108 can be expressed as the sum 100 + 8 which shows how to use distributive property to rewrite that sum as a multiple of a sum whose addends have no
In a fifth grade class 4/5 of the girls have brown hair 3/4 of them have Long hair what fraction have Long brown hair
A single strand of DNA contains the following nine nucleotides in this order: ACT TAT GGA. What sequence of bases will be present on the complementary strand of
cedric has 1 red pen, 1 blue pen, and 1 black pen in his desk. if he randomly takes two of them from his desk without replacement, what is the probility that he
Which sentence has a transitive verb? a. Mrs. Schwartz is a bird and reptile trainer. b. Daniel caught two fish with his fishing pole. c. When are you leaving?
What is the simplest form of (-3+2i)(1-4i)?
Need help on #18 fast please
as a result of Persian war; a. Persia took over all of Greece b. the Greeks defeated the most powerful empire of the day, Persia c. Greece entered a 2nd Dar
the height of a triangle is 1 cm less than twice the length of the base. let x = the length of the base