knb100 knb100
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup? $

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer: It would be $3.75

Step-by-step explanation: 12/2=6 and 7.50/2=3.75

Answer Link
bonkthedonk16 bonkthedonk16
  • 03-02-2022
The answer to your question is 3.75
Answer Link

Otras preguntas

express 3.6 as a mixed number in simplest form
is 0.09 squared a rational number?
which is greater 205/1000 or 0.205
If a billion was multiplied by a trillion what is the answer you decide
Chin bought 12 pounds of apples for 6$ make a ratio table to find the coat of 3 pounds of apples
Which one of the following provisions was part of the first draft of the Articles of Confederation submitted to the Second Continental Congress? a. Appointment
In a list of numbers, the pattern increases by 0.001 as you move to the right. If the third number in the list is 0.064, what is the first number in the list? E
what improper fractions equal 17.09 repeating
Which is the best estimate for the product of 102.002 × 100,032.3? a. 1,000 b. 10,000 c. 1,000,000 d. 10,000,000
Is 712 a divisible of 8?