nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Share $360 between Arwa, Tasmiyah and Nibras in the ratio of 2:3:5.
Be prenez pas ce qui n'est pas à vous to english​
Can someone help me on this?
NEED HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In, 2004, in Sri Lanka, more than 230,000 people were killed ------------------------------------------------------------------.aAnd various stores on the beach
Find the percent rate per annum at which $275 will double itself in 2 year​
There are between 24 and 40 students in a class. The ratio of boys to girls is 4:7 How many students are in a class?
X is greater than or equal to -7. Can-7 be a solution for x? Explain
Now it is time to write about some of the texts you’ve read and studied! So far in this unit, you have examined the following works: “I dwell in Possibility,” “
Why do cooler substances have a tendency to sink?