maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

what do receptors trigger?
Who's the aurthor of the book "Martyrs"?
Which organisms have groups of cells are arranged into organs
Maxine is another student who has been studying radicals too. After working in this unit for awhile, she came up with this “rule”:√x+y=√x+√y Is this “rule” tru
Achievement batteries tend to be ________ instruments, whereas measures of achievement in specific subject areas tend to be ________ instruments.
The Nuremberg trials after World War II were symbolic because
Discussion of the legislative department is in article ________ of the texas constitution
what is the definition of inclusive notations
You work for a company that has marketed medigap products for many years. the company has added medicare advantage and part d plans and you will begin marketin
Which two lines does Bob Kaufman use to show alienation and isolation in modern society?