madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Introduction to expectation City adul adults "What is y There are 34,000 adults living in Palm City. In examining attitudes toward the news, a research group as
If u have 325.58 in your checking account and then write a check for 166.73 what is your new balance?
How did colonists feel about Pitts plan Rivalry in North America
11. Lines AB and CD intersect at E. If m
Which of the following statements best describes how the transcontinental railroad impacted American Indians? It allowed them to ship their goods more quickly t
The width of a rectangle is 1/2 of its length. What are the sides of the rectangle if its perimeter is 63 in.?Answer:The width is _ in, the length is in_
SKILL BUILDER Organize Information3. Complete the tables below to show how the quantity produced and the quantity purchasedchange in a typical market. On the li
A learners license application under 18 years of age must in addition to providing a consent form signed by a parent or guardian . A. Be in compliance with scho
What is 2/28=7/8 cross multiplied
A pre-purchase inspection differs from a pre-sale inspection in that