switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Who discovered that the Earth took 365 days to move around the Sun?
Solve for x: |2x + 6| − 4 = 20
The perimeter of a triangle is 28ft. The medium side is 4ft longer than the shortest side, while the longest side is twice as long as the shortest side. What ar
write 103,727,495 in expanded form
What is the Hcf of 25 and 125
I need examples of cultural diffusion and why
rewrite without rational exponents, and simplify, if possible   (x²y²)1/7
What is the Hcf of 25 and 125
what is 7/56 in simplest form?
what is 36/63 in simplest form?