ryastargold ryastargold
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

Bob bought 3 bags of pasta for $15.15. What was the cost per bag?

Respuesta :

darienmartin024 darienmartin024
  • 14-01-2022

Answer:

15.15 divided by 3, so the answer is 5 dollars and 5 cents

Answer Link
0693 0693
  • 14-01-2022

Answer: $5.50

You divide the two number.

Answer Link

Otras preguntas

What was the significance of the Treaty of Tordesillas
find slope between (8,-2) (7,3)
Explain how oil paint is made. What is the vehicle?
List the advantages and disadvantages of socialism
Connor has atherosclerosis within his brain. based on this information, he has high risk of
How to do elimination in algebra??
Metabolic rate is _____. the amount of heat gained by an animal in a unit of time the total amount of energy an animal uses in a unit of time determined when th
What best describes the differences between that divide Maayan and Muhammad? A. age and interests B. physical barriers C. culture and politics D. Economic st
Farmers here practice _____agriculture moving to a new location when soil nutrients are used up.
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!! What did the peace treaty that ended World War I say about Germany? A. Germany should take large parts of France and get reparatio