MathleyChaston MathleyChaston
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Boxes of fruit snacks are on sale at the grocery store. the boxes are the same size. what is the unit rate for each kind? 3 boxes for $5 and 4 boxes for $6

Respuesta :

Unicorniolover Unicorniolover
  • 15-01-2017
I have that question! in my revision homework I have not got a clue my friend thinks it is $1 not sure though.
Answer Link

Otras preguntas

Why was the United States reluctant to annex Texas?
There is 1\4 of a peach pie left after a family pinic.Four cousin share the leftover pie equally.What fraction of a whole pie will each cousin recieve
Use parentheses to make the equation true: 9-8x2-1=3
write a mixed number for p so that 3 1/4 *p is more than 3 1/4
the length of a rectangle is 3 meters less than twice the width if the area is 104 square meters find the length
On a map, 1/3 inch equals 15 miles. The distance between two towns on a map is 3 2/3 inches. How many miles are actually between the two towns? a. 11 b. 16 c.
What is the answer to: x + y = 4 Y= x+4 Using elimination
What is a simple subject
How many times does 16 go into 125?
Explain what role the negative sign plays in. -x^2=y