Br1umlemacisals Br1umlemacisals
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the store deli, you spent $13.45 on 5 pounds of cheese. how much would it cost to buy 2 pounds of cheese

Respuesta :

Jabswk Jabswk
  • 15-01-2017
It would cost $5.38 to buy 2 pounds of cheese.
Answer Link

Otras preguntas

what is the measure of each 3 angels
Answer the question
Use the drop-down menus to choose steps in order to correctly solve 4k−6=−2k−16−2 please help just need steps
Which expression is a sum of cubes?
45 POINTS PLEZ HELP MEE 2. The table shows children’s ages and the number of servings of vegetables the children ate each week. (a) Create a scatter plot of the
The Distance between city A and City B is 6.8cm. What is the actual distance if the map scale 2cm=40miles?
Which word best describes the degree of overlap between the two data sets? low high none moderate
What is a claim of policy? 15 POINTS A. An argument claiming that something is good or bad, right or wrong B. An argument claiming that one thing causes another
If we live 4000 meters from the fire hydrant, how many kilometers away do we live?
Read Paragraph 2 of the excerpt. The terrible misfortune in this terrible case is that they had money. That has destroyed their lives. That has given them these