krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

Which graph below has an EULER PATH?
HELP ASAP PLEASEE!! Simplify this expression. 5^6 x 5^-2 over 5^-7 a 5^1 b 5^11 c 5^-3 d 5^-19
Solve the system of linear equations. 2x + 3y = 5 X+ y = 5
It has been observed that some persons who suffer acute heartburn, again suffer acute heartburn within one year of the first episode. This is due, in part, to d
Which of the following was not a difference between the Korean and Vietnam Wars? The Korean War was relatively short, while the Vietnam War was long. O Korea wa
Plz help will mark brainliest
Max Play´s his games for 20 min an he started at 9:00
Find the area of a semi-circle that has a radius of 8 cm. image A. 100.48 cm2 B. 200.96 cm2 C. 50.24 cm2 D. 25.12 cm2
Here is a list of numbers.-45-21-16123340a) Write down two numbers from the list that add up to -9.b) Write down two numbers from the list that have a differenc
Calculate the energy of light having a wavelength of 395 nm. show work