sriskakiCole sriskakiCole
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Seven pounds of grape cost $10.14 how much would 3 pounds cost?

Respuesta :

RosePetals1 RosePetals1
  • 15-01-2017
3 pounds would cost $4.34 because you do 10.14÷7×3 to find 3 pounds hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

victory at which battle convinced the french to help the americans? a. yorktown b. saratoga c. trenton d. brandywine
I need help please fast
What is the impact of Hellenism?
order 56.2 56.32 56.321 from greatest you least
what is the solution of sqrt(2x+4)-sqrt(x)=2 A. x = 0 B. x = 0 and x = 16 C. x = 0 and x = –16 D. x = 16 and x = –16
Which type of environmental scientist is likely to study how different species of birds interact? a. Hydrologist b. Toxicologist c. Oceanographer d. Ecologist
A grocery store sells grapes for 1.99 per pound you buy 2.34 pounds of the grapes how much do you pay
DeShawn is 37 years old. How old is he in hours?
Why might a person who is frightened become pale?
Write a function for the graph please