channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Abe needs 13.5 feet to make a bedspread. How many yards does he need?
Line E passes through the points (-3,4) and (2,7). what is the slope of a line perpendicular to line E?
Write the equation of the quadratic function with roots -1 and -7 and a vertex at (-4, 7)
Write a balanced chemical equation for the photosynthesis reaction in which gaseous carbon dioxide and liquid water react in the presence of chlorophyll to prod
what is 5/(square root)4
Which event served as a signal to the jews in germany and austria to leave as soon as possible?
A complete circuit contains two parallel connected devices and a generator for providing the electromotive force. The resistance of the first device is 1208 ohM
The phrase "ability to do work" is a definition of
Rationalize the denominator (-7x^2)/√(6x-6)
When increasing ones fiber intake, one must also increase _____ intake?