cabrinhasilvestri
cabrinhasilvestri cabrinhasilvestri
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cans of peas are on sale at 2 for $1.19 how much would 12 cans cost

Respuesta :

abigailbella
abigailbella abigailbella
  • 13-12-2021

Answer:uh 2 divide 1.19 and add 12 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link
papa2456 papa2456
  • 14-12-2021
7.14 is the answer .........
Answer Link

Otras preguntas

what is the greatest factor of 52 that is a prime number?
incredible is to believable as disinterested is to ?
Teresa is given the equatio, 10x + 5 = 80; where x represents the cost of one mini pizza. Find x.
Which statement best defines the term imperialism? A. an economic system based on long distance trade B. a strong sense of attachment to one's own country C. th
who went to the pan-african conference of 1900
What is the purpose of increasing the length and thinness of a wedge? A)to decrease the distance over which which a force needs to be applied B)to make the wedg
Which word and punctuation mark corrects the punctuation error in this sentence? Who wrote the song "Yankee doodle" A. Doodle"? B. song, C. Doodle!"
solve this equation 9x^2+15x+4
As a result of the Plessy v. Ferguson ruling, A.it took decades for segregation to be declared unconstitutional. B. it took a few years before segregation was d
Which of the following sentences contains a comma error? We left early for the airport, but a terrible accident delayed us. Before the game started the team, wa