micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help anyone!? I need this done tonight and I need a math genius here

Help anyone I need this done tonight and I need a math genius here class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
The answer is very simple. If you have 8 ounces and in total they all cost $1.68, then all you have to do is divide.

If you want to isolate one particular grouping - in this case, 1 ounce, then 8 ÷ 1.68 = 0.21 per ounce.

Hope this helped you! :-D
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Jane can make a handcrafted dream catcher in 6 days. Zena makes the same dream catcher in 4 days. If they work together making dream catchers, how
Read the excerpt from The Call of the Wild. [Buck] sat by John Thornton’s fire, a broad-breasted dog, white-fanged and long-furred; but behind him were the shad
Find the diameter and radius when given the circumference. C = 62.8
Some versions of the play have “sullied" instead of “solid.” Howdoes that change alter the focus of Hamlet's disgust?​
What’s the difference in feet between 130 yards and 120 meters
James is a farmer who covers about 70% of his soil surface with crop residue to reduce erosion. Which type of soil preparation is he implementing? 1Points A c
Seth is considering advertising his business using paid search results.What do you think makes paid search advertising so effective as a marketing method?Look a
history of Santa Fe how was it colonize
Given the function f(x)= -5+4x^2 calculate the following value: f(a+h) Please help ASAP!!! :(
what is the quotient of 7^2/2x+6 divided by 3x-5/x+3