oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

please help me!!!!!! 30 points
10=2 xp What does this equal?
:) The last section of Jerome's journal states that he "has two more things to do." What are those two things? A) Watch the recorded news and talk with Pops B)
How many lines of symmetry does the flower have?
Same-side interior angles in a parallelogram are congruent Always True Sometimes True Never True
Nathan jogged 2 /1 4 m i l e s o n M o n d a y . W e d n e s d a y h e j o g g e d 3 /1 3 m i l e s , a n d F r i d a y , h e j o g g e d 2 / 2 3 m i l e s . Ho
5 Clear Mark for Rev The diagram shows the distances between City P and City S and between City S and City T. Which measurement is closest to x, the distance be
When red copper wire is heated on a Bunsen burner flame, the surface of the copper turns black. The wrong statement below isA. The surface of the red copper wir
In cellular respiration, living things use sugar to produce energy. True or false
The length of a rectangle is shown below:On a coordinate grid from negative 6 to positive 6 on the x-axis and on the y-axis, two points A and B are shown. The p