GoDevils2020 GoDevils2020
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

Gonna need help on this too. =/

Gonna need help on this too class=

Respuesta :

jfarkiya2
jfarkiya2 jfarkiya2
  • 03-12-2021

Answer:

The price for each pound of tuna appears to be the same

Predicted amount of tuna that sells for $40: 10 pounds

Step-by-step explanation:

16/4=4

28/7=4

36/9=4

$4 for 1 pound of tuna.

Answer Link

Otras preguntas

What is x when x=2-4+5
is all plastic polymers?
What are the examples of figurative language in the song "Zero" by Imagine Dragons?
When solving a system of linear equations by substitution, how do you decide which variable to solve for in step 1?.
Argumenta sobre las acciones propuestas por los organismos internacionales para resolver los conflictos que surgen en torno a la población humana y su diversida
A toy jeep i 12 and 1/2 inche long while an actual jeep meaure 18 3/ 4 feet long what i the value of the ratio length of the toy jeep to the length of the actua
Identify the products of the reaction that will be carried out in biodiesel synthesis lab: A. Fatty esters B. Sodium hydroxide C. Propane-1,2,3-triol D. Triglyc
Read the excerpt from act ii of hamlet. he tells me, my sweet queen, that he hath found the head and source of all your son’s distemper. the figurative language
Aluminum reacts vigorously and exothermically with copper chloride which of the following is the balanced equation for this reaction
A family i going to on an trip for 3 day the total cot for the hotel i $336. One hundred dollar for the day wa budgeted for food. How much will each day of the