faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

What is the context of Turning off Dining in
Which method of oxygen administration will be best to increase mrs. d's o2 sat level?
How many milliliters of 0.10 m pb(no3)2 are required to react with 75 ml of 0.20 m nai? pb(no3)2 + 2 nai --> pbi2 + 2 nano3?
Someone help me solve this
which major event occurred in india during kamala markandayas lifetime
Which action is known to reduce speeding in teens? A. Other drivers' speeding B. Higher enforcement rates C. Better roadways D. Larger speed display
20 POINTS and Brainliest! ASAP, absolute value with explanation pls
Which of the following equations can be used to calculate pOH?
I’m confused on this one
Which of the following is an example of nonpoint-source pollution? the oil from an oil tanker spill off the coast of Alaska the water going into the storm