dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Arrange the compounds in order from highest to lowest boiling point. Consider how noncovalent interactions would affect the boiling point rather than looking up
What decimal part of 280 is 70
7) Which of the following is true about p53? A) p53 is a tumor suppressor, that, when active, stops tumors from growing. B) P53 is a protein. C) When both copie
? Times 4/5 = 1 Short answer please and thx
If r(∅)= sin ∅/ cos ∅ and s(∅)= cos ∅ + sin (∅ - 300°), find √3/2 r(180°) + s(30°).
Bonnie Had 6 bags of 6 gel pens she wanted to give the same number of pens to 9 friends how many gel pens did each friend get
Solve each absolute value equation and chose The correct answer from the choices provided |x|+5=18
Which items are a legacy of ancient Greece?A. Trial by peersB. Symmetry and balance in architectureC. Advancement in geometry and physicsD. All of the above
You have $16 and a coupon for $5 discount at a local supermarket. A bottle of olive oil costs $7. How many bottles of olive oil can you buy?
Is this statement true or false? The first rule of diving is to find out how deep the water is before diving. true false