jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

If f(5)=a, what is the value of a?
Best topic for speach​
Let 21 and 22 be complementary angles. If the measure of Z1 is (6x - 10° and the measure of Z2 is (45 - x), find the value of x. PLEASE HELP
A red light flashes every 3 seconds. A yellow light flashes every 8 seconds. A green light flashes every 11 seconds They all flash at the same time. After how m
Brianliest for whoever gets this right with step by step method Calculate Mr Fe (OH) 3
27. The father or the children (be) making the noise. 28. The minister, together with his wife, (greet) the children. 29. One of my best friends (be) going on a
Why did many settlers support the slave trade? (4 points) Group of answer choices Settlers knew the enslaved persons would be set free one day The economy of ma
Ava earns $12 per hour working at a convenience store. If she gets a bonus of $40 this week, how many hours must she work in order to earn more than $350 ? Roun
help plsss 20+ pointsss
Here is the table 1.1 explain the differences between the average numbers of mitochondria in the cells shown in table 1.1 Thankss