abbytjr4 abbytjr4
  • 14-11-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost to make one flag?

What is the cost to make one flag class=

Respuesta :

Jets200
Jets200 Jets200
  • 14-11-2021

Answer:

$1.75

Step-by-step explanation:

3.5*2.5=(8.75)/2=4.375*0.4=1.75 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Put the events in proper chronological order, from earliest to latest. A. World War I ends, 19th amendment passed, Model T produced B. 19th amendment passed, Mo
(b) Graph the equation x – 2y = 3​
The aerial unit in charge of dropping bombs in Hitler’s army was called the: A. Landwehr B. Kriegsmarine C. Waffen-SS D. Luftwaffe
What the correct answer now
Personas Escoge la persona del artículo que se describe. Utilizando lo que sub raye - -La persona en el tren -La persona en el aeropuerto -El escritor -La perso
When I have the hiccups, why do they last for up to an hour for me, and what can I do to stop them quickly?
24=3(n-5) solve for n
How did the Jewish people view their religious practices during the Babylonian Captivity? They thought that practicing religion was less important than remainin
1. find x and y 2. find the measure of each side of LMN
pls let me know what you get for the question below