howellkamoryah
howellkamoryah howellkamoryah
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HURRY
Todd drives 2,365 miles in a month. His average MPG is 20. How much will he pay in gas if gas is $3.12 per gallon?

$368.94
$390
$234
$208.12

Respuesta :

aggietime30
aggietime30 aggietime30
  • 13-11-2021
  1. 2365 ÷ 20= 118.25
  2. 118.25 × $3.12 = $368.94
  3. The correct answer is A.
Answer Link
DodgerLAFan123 DodgerLAFan123
  • 13-11-2021

Answer:

Should be $368.94

Step-by-step explanation:

hope it helps

please mark brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Describe the health care system in Cuba:
Which of the following solutions can act as a buffer solution? a) Distilled waterb) Pure hydrochloric acidc) Acetic acid and sodium acetated) Sodium chloride so
A tariff is a type of what??
why is sun rays harmful​
Structure for meta dibromobenzene
i need help badly emergency!!
what would the awnser be for f(15)=?
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
PLEASE HELP, I RLLY NEED THIS TO SAVE MY GRADE. PLS EXPLAIN RLLY DETAILED. In this discussion, you will upload and discuss an example of the Fibonacci sequence
Help. People have j been submitting blank answers and not helping