annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are true of Paris? Select all that apply. He survived an early attempt on his life. He was raised by a servant and became a shepherd. He
Respiration involves the release of energy due to the breakdown of large polymers. What type of a reaction is respiration?
Name the different levels on organization within the biosphere, from smallest to largest
Steroid use can have several physical consequences. What effect can the use of steroids have on men? A. deepened voice B. enlarged breasts C. increased facial h
A food service worker earns $12 per hour . How much money ,m, does the worker earn on a shift of h hours ?
The mass murder of Jews in Russia was carried out by
A well-known transform boundary found in California is the _____. San Francisco fault, San Andreas fault, San Diego fault, OR San Jose fault?
WHAT is the unit rate for 115 miles in 2 hours
What is 6,000, 234 divided by 3
Explain how you can find 3x584 using expanded form