pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

When a 0.235-g sample of benzoic acid is combusted in a bomb calorimeter, the temperature rises 1.643 ∘C . When a 0.275-g sample of caffeine, C8H10O2N4, is burn
During a bank reconciliation process, a.outstanding checks and deposits in transit are subtracted from the bank statement balance b.outstanding checks are subtr
what is the angle of a triangle
Fill in the blanks with the correct forms of the verbs from the list.almorzar cerrar comenzar dormir encontrar pensar preferir recordar 1. El partido de hockey
Many power plants produce energy by burning carbon-based fuels, which also produces carbon dioxide. Carbon dioxide is a greenhouse gas, so over-production can h
If mortgage rates decline significantly, borrowers may decide to prepay the principal on their loan even if they face prepayment penalties. One way that lenders
Within a culture, a social class may be made up of what?
True or False All algae reproduce only by sexual reproduction.
how do you make a spectroscope
4/5 divided by 1/10 help