jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

How organelles work together to help maintain the cells homostasis ?
How are the words spray and streak alike
June bought ​ 3 1/2 ​ gallons of white paint at $17.50 per gallon and ​ 1 3/4 ​gallons of blue paint at $19.00 per gallon. What was her total cost? Enter your a
Can someone help me?
1080 labels on 90 sheets or 2250 labels on 150 sheets? which is the greater rate?
To print a range of cells in the active worksheet, click___ in the settings in print gallery.a. print active sheetsb. print selectionc. print entire workbookd.
business accounting programs can often create and print checks. true or false ?
Series of events a cell goes through as it grows and divides; the cell
1 1 --- 2 mixed number as an improper fraction
Select the sentence that correctly uses commas in a non-restrictive phrase. A river, that is polluted, is unsafe for swimming. Polluted rivers, which can exi