We9ssierazygi We9ssierazygi
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A florist sells 3 dozen bunches of flowers for $78. whites the cost per flower?

Respuesta :

thimegan thimegan
  • 04-01-2017
3x12= 36 flowers for $78

78/36 = $2.16 per flower
Answer Link

Otras preguntas

36/b-3=0 find the solution of this equation.
what is 24 tens equal to
Why did people leave the Massachusetts Bay colony to begin new colonies?
word form for 600,000+80,000+10
If you release a weight and allow it to fall under the influence of gravity alone, what kind of motion will it experience?
how would i solve A= 1/2bh for b
Help me solve this:5 hundreds x 10 = ________ hundreds= ______
Square root 2 is between 1.4 and 1.5
Complete the square 3x^2+12x-1 show working
a square photo display board is made up of 60 rows of 60 photos each the area of each square photo is 4 square inches how long is each side of the display board