marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can you help me pleaseeee!!!!
How do the entries from Susy's biography enhance Twain's development of their relationship?
The most important work of Mercy Otis Warren was ___. opposition to the ratification of the U.S. Constitution spying on the patriots writing plays and books to
In the movie the patriots, Why did men leave the militia?
easy 1 multiple choice question in the picture. (30 points)
The equation y=3x-4 represents the relationship in which of the following tables?
The flowtime of the last job in a single work center’s schedule is 7 days. What is the makespan of this schedule?
What is the slope of a line parallel to MN for M(-3, 4) and N(5, -8)?
Why did the slave trade in africa start
Please help me its the last question before i see my results im scared