amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Find a polymonial, which when added to the polynomial 3x^2+3x-1, is equivilant to the following expressions: x+5 PLSSS HELP I NEED IT QUICK WILL MARK BRAINLIEST
what number multiplied by 4/7 has a product of 1​
pls help, im confused and need help answering this!
Please solve ??+1/16=3/2
there are 28 children in class ; 4/7of them are girls how many girls are there in the class​
What was the main effect of the improvements in military technology during world war 1?
Can anyone help me pls?
the use of some fertility drugs can increase the probability of having fraternal twins to 1in 5. The probability of having identical twins is unaffected. How mi
Features that make an area unique and different with both human and physical characteristics
what 2 numbers make a product of 160 and sum of 12​