beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Finding coordinates on a curve given a line parallel to the tangent of the curve. We just started calculus a couple days ago and I'm confused about this questi
PLEASE HELP!!!! Why did King Charlemagne promote increased literacy through the establishment of schools? 1.To assist the poor people in finding better jobs
HELP ASAP! what is the theme or lesson of War of the Worlds
Discuss the difference between generic and brand name drugs?
What are the properties of the metalloids in P block?
While the Puritans and Quakers are Christian groups from Europe, A) the Olmec beliefs trace their roots to Africa. B) the traditional African and Olmec beliefs
A Ud. _____ dijeron la verdad. A. la B. le C. te D. me
154= -4 ( 8+ 6r) +24r -28 = -7 ( 3x + 4) + 21x - ( -4x +7) = -2 + 4x4 (8n-1) = 19 + 32n - (n - 6) - 8= - (1 + n)8 (k-6) + 58= 2 ( 4k + 5) how to solve these and
A(n) ________ is an individual or group that has an interest in and is affected by the actions of an organization.
Replace the infinitive in the sentence with the gerund form of the same verb. The laughing boy in the boat likes to sail.