Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Identify the sentence that relies on emotional language
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. I have a new wool, sweater that is a deep shade of purple. B. I have a new, wool, sweater that is a d
Nixon's plan of Vietnamization secretly included (A) a coalition government (B) support of South Vietnam (C) withdrawal of U.S. troops (D) bombing Laos and Camb
what is 1430÷75 in fraction form
What phrase does Winston repeatedly write in his diary while unaware that he is writing it? Down with Big Brother Long live the Brotherhood! The proles are the
Why was U.S. support for the government in El Salvador controversial?
AP US History question: Discuss the effects of New Deal reform legislation by examining TWO of the following acts: Social Security Act, Wagner Act, Fair Labor S
What's the best word to describe how electrons relate to two nuclei in a covalent bond
is a 1.5 V battery is connected in a simple circuit to a lightbulb with a resistance of 8 Ohms the amount of current flowing through the circuit is...
why do atoms move at different speeds depending on whether they are in liquids or solids.