joiarmstrong20 joiarmstrong20
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

A produce stand sells roasted peanuts for $1.90 per pound what is the cost C of P pounds of peanuts

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 03-01-2017
C = 1.90P <=== ur equation
Answer Link

Otras preguntas

someone help me now?
Mr. Lim wants to start a sustainable oil palm plantation. In your opinion, how can Mr.Lim control the rat population that frequently destroy crops?​
g Steel plates (AISI 1010) of 4 cm thickness initially at a uniform temperature of 500 deg C are cooled by air at 50 deg C with a convection coefficient of 30 W
Which option is correct?​
PLEASE if i dont get this right imma fail :( DNA samples from four different organisms were analyzed using a procedure that separates the DNA in each sample by
Speech is a dynamic process requiring precisely coordinated articulatory movements for the sequencing of sounds to ultimately produce words. What is common amon
Program design tools. __________ uses English-like statements to outline the logic of a computer program. __________ graphically shows the step-by-step actions
If you take a certain number and write a 9 to the right of it and add the doubled certain number to the result, the sum will be equal to 633. Find the certain n
Patagonia donates at least 1% of profits to support environmental causes. There products are also produced under safe, fair, legal, and humane working condition
Of the methods for solving systems of equations, which is best used when one equation is solved for either x or y, or can easily be solved for x or y?