mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

How do bacteria protect their own dna from the restriction enzymes they produce?
Electric charge means what? A. Radiation B. Electricity C. Discovery D. Potential energy
A -5/4 B -8/10 C 3/4 D -5/3
What is required to have a legally valid contract?
Why does the salt iron chloride form?
Historical Context: Ratified on February 3, 1870, the Fifteenth Amendment to the US Constitution gave all African American men the right to vote. Many suffragis
PLEASE HELP!!!! 1.)What is the linking verb in the sentence?  I am very sorry about the broken window. A. broken B. I C. am D. sorry ---------------------
At the coast on a summer day, the land is hotter than the ocean. Warm air over the land rises and is replaced by cooler air, causing a sea breeze. At night, t
Which statement from an essay correctly integrates the following information?Dr. Liam Foxx, a professor who wrote an article: "students who might want to work a
Valorie made four times more baskets than her brother, Vance. The equation v = 4n, where v represents the number of baskets Valorie made, and n represents the n