rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Two functions, P and Q, are described as follows: Function P y = 5x + 3 Function Q The rate of change is 2 and the y-intercept is 4. How much more is the rate o
When writing, you can most effectively use a dash A. to add a formal touch to a sentence. B. in place of an exclamation point. C. to get the reader's attenti
Homophones ~~~ a. a female sheep / an evergreen tree b. sandy shore / kind of tree c. guided / a metal d. opens lock / harbour e) flat land / joiner's tool
what are conduction, convection and radiation?
why does genetic variation increase the chance that some individuals in a population will survive
the anion formed from an oxygen atom is called a
Write a situation for 15x-20<130 and solve
what's the difference between the largest number and the smallest 75,600, 7506 75,650 7,056 75,026
When a 364-gram box of cereal sells for 97 cents, what should be the price of the 227-gram box?
Which parachute has a slower decent a red parachute that falls 10feet in 4 secounds or a blue parachute that falls 12feet and 6secounds