GeekGirl111
GeekGirl111
02-01-2017
Mathematics
contestada
what happens when a problem says per pound
Respuesta :
JacobHardy00
JacobHardy00
02-01-2017
You need to multiply because it will probably will say 9 dollers per pound that means it will cost you 18 dollers for 2 pounds
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Why is it a mistake to overuse exclamation points in your writing
hi may someone help me out with this please
Caves under the water can be formed in different ways. Which of these phrases is an adjective phrase? A. can be formed B. under the water C. Caves under the
cyanobacteria have been engineered to produce isobutanol directly. what advantage does this have over other alternative biofuels? a. it is an inherently renewab
I need help on the part where it says devonte
dose anyone know this plz
How many grams of Bromine are required to react completely with 11.95 grams aluminum chloride? AlCl3+Br2-->AlBr3+Cl2
why are economic indicators important
So, more of a personal question than homework. In light of the presidential debates someone just called me a conservative (not in a bad way) but I've always ref
Suppose that an investment of $13,000 grows in value at a rate of 9% per year. What is the growth factor for this investment? a. 0.09 c. 1.09 b. 1/9 d. 9