MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Nancy’s gross annual income is $46,905. She is paid monthly and has 9% deducted from her paychecks for her 403(b). Her employer matches her deduction, up to 3%.
Highlight references to web-making. For the noiseless patient spider.
2. What is the importance or advantage of acquiring skills on knitting? Give at least 4 ​
What is the primary purpose of documentaries? A. to educate and ignore B. to educate and persuade C. to persuade and discard D. to neglect and dismiss
Bridge City Consulting bought a building and the land on which it is located for $185,000 cash. The land is estimated to represent 60 percent of the purchase pr
A circle is centered at M(0,0)M(0,0)M, left parenthesis, 0, comma, 0, right parenthesis. The point B(-4,\sqrt{5})B(−4, 5)B, left parenthesis, minus, 4, comma, s
Please help Which of the following...
DO NOT SEND ME PDFS!!!For the three-part question that follows, provide your answer to each question in the given workspace. Identify each part with a coordinat
If Molleigh had 40 apples and she had to have 2 times the she would have?
We approve or confirm a candidate to be on the Supreme Court: