duhfiywge4565 duhfiywge4565
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

Krishnan had $10.he bought box of crayons and a pen. A box of crayons cost twice as much as a pen. He received $4 change.how much did the pen cost?

Respuesta :

mfreeman2115 mfreeman2115
  • 12-10-2021
The answer is $2. This is explained by the picture.
Ver imagen mfreeman2115
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?