tiavonlasure78 tiavonlasure78
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of the pens and round to the nearest tenth if necessary

Find the unit price of the pens and round to the nearest tenth if necessary class=

Respuesta :

rickndebbie99
rickndebbie99 rickndebbie99
  • 13-10-2021

Answer:

The answer is .21

Step-by-step explanation:

$3.15÷15=.22

Answer Link

Otras preguntas

(9) (4x) = How do you solve this?
what is 380,000,000 in scientific notation?
In a living organism, at which stage does segregation of gene pairs takes place?
Explain how to change a dilute solution to a concentrated solution.
what was the round table? why is it important to legend of king arthur? what did it symbolize?
Betty has 165 classic G.I. Joe dolls in her collection, and she’s feeling generous. If she gives 1/3 of them to her buddy James, how many does she have left?
Adam noticed that if he takes the opposite of his age and adds 49 he gets the number 28 how old is Adam
How many electrons are in the highest energy orbital of the element copper?
How did Luther modify religious services?
which number is greater 0.9 or 95 %