lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

What is a ninny this is very urgent
laws made by the will of the people come through which body of the U.S. government?​
What does play do for the brain?
find the x- and y-intercepts of the graph of the function
In which process are glucose and oxygen the reactants? ATP production cellular respiration photosynthesis ADP production
Which two ratios form a proportion? A) 1 : 4 and 5 : 20 B) 1 : 4 and 20 : 5 C) 4 : 1 and 20 : 4 D) 4 : 1 and 4 : 20
The threat by British General Patrick Ferguson to ""march his army over the mountains… and lay their country waste with fire and sword"" and the Waxhaw Massacre
What are the multiplicative and additive inverses of -7? A) multiplicative inverse: 1/7 ; additive inverse: 7 B) multiplicative inverse: -1/7 ; additiv
Genetics: X Linked Genes In fruit flies, eye color is a sex linked trait (R) is a sex linked trait. Red is dominant to white. 1. What are the sexes and eye colo
The observed distribution of alleles into gametes is an illustration of _____.a Mendel's law of independent assortment onlyb Mendel's laws of segregation and in