irondragonfly
irondragonfly irondragonfly
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 litre of milk is ₹ 21. Find the cost of 1 litre of milk.

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 15-09-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

21 is the price of 3/4

21 : 3 * 4 =

28₹

Answer Link

Otras preguntas

Which graph represents a function whose inverse is also a function?
what operating system is an open source program
Find a graph in the newspaper or on the computer .write 5 questions about the graph. share it with your family
Which responsibilities were assigned to the federal government under the Articles of Confederation? a.taxing goods and services b.maintaining a militia c.drawi
I chemistry class Andrew has earned scores 64 69 73 on three test. He must maintain an average of 70 to pass the course. What score must Andrew earn on the fina
"What is the name of the ray that is opposite of ray BA? "
a pair of socks and a shirt cost 40 . the cost of a shirt was 5 more than four times the cost of the socks. what did the socks cost?
"What is the approximate area of the shaded region under the following standard normal curve? A. 0.16 B. 0.34 C. 0.68 D. 0.95 E. 0.997"
"Which Segment of the hypotenuse is adjacent to Segment AB? a.EC b.AC c.AE d.BE "
which values are solutions to the inequality below x2<100 6 10 12 -5 -10 -14