notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

A) show that $n(2n + 1)(7n + 1)$ is divisible by 6 for all integers $n$. b.find all integers $n$ such that $n(2n + 1)(7n + 1)$ is divisible by 12.
Incomplete closure of one or more vertebrate
Damage to the ________ will result in prosopagnosia, the inability to recognize faces.
What happened during the lunch counter sit ins for civil rights ovement?
what is the algebraic equation product of 3 and a squared number is twice the sum of the number and 4
I need to find the area and perimeter
Find angles please please
Treatment Bacterial cultures (#/plate) Warm water 24 Hand sanitizer 28 Soap A 12 Soap B 13 In a recent experiment, anti-bacterial hand sanitizer was compare
Lee la frase y escoge la respuesta correcta para completar la frase. Read the sentence and choose the best response to complete the sentence. El poema Hombres
what makes the outer shell electrons important is that they a) determine the chemical reactivity of the atom b) are not really important so they can be lost eas