moisesc8884 moisesc8884
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Anyeny bought 34 pound of organic raspberries for $6. What is the cost of 115 pounds of raspberries?

Respuesta :

somewhat9285
somewhat9285 somewhat9285
  • 13-09-2021

34 × 6$ = 204

the costs of the 115 pounds of raspberries is 204

Answer Link

Otras preguntas

convert the expression below to exponential form please!
Please help thank you
slope intercept form slope:⅖ y-intercept:-2
What president asked Congress to declare war on Britain in 1812 ?
Saturn has a radius of about 9.0 earth radii, and a mass 95 times the Earth’s mass. Estimate the gravitational field on the surface of Saturn compared to that o
lago accuses Cassio of putting on a false appearance to gain his own ends. Why is this accusation an example of dramatic irony?
Triangle DEF (not shown) is similar to ABC shown, with angle B congruent to angle E and angle C congruent to angle F. The length of side DE is 6 cm. If the area
what is declination​
HELP PLEASE! WILL MARK BRANLIEST!! (Answer is not 252, 168, or 1050) ASAP!! What was the original number if after an increase of 40%, it became 420.
use characteristics to describe the following matrix