coltonrobertson
coltonrobertson coltonrobertson
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP ILL GIVE 11 points

PLEASE HELP ASAP ILL GIVE 11 points class=

Respuesta :

haitiindianari haitiindianari
  • 02-09-2021

Answer:

11

Step-by-step explanation:

6^2 = 6 x 6 = 36

5^2 = 5 x 5 = 25

36 - 25 = 11

Answer Link
nchangcomfort48
nchangcomfort48 nchangcomfort48
  • 02-09-2021

Step-by-step explanation:

everything can be found in the picture above

Ver imagen nchangcomfort48
Answer Link

Otras preguntas

21. Yo tiempo con mi familia en el verano. (pasar / practicar) _Roberta en el almuerzo? (enseñar / beber) 22. En general, ¿qué 23. El chico no _ni trabajador ni
A historian typically begins his work by
Select the correct answer What was the intended purpose of revolutionary pamphlets and articles, such as Thomas Paine's Common Sense and "The Crisis, No. 1"?
A 4-foot piece of aluminum wire costs $6.72. What is the price per inch?
Express 0.6239 as a fraction.
How would conflicting ideologies and beliefs amongst early immigrants change the landscape of the city? A) it would not change the city at all B) it would segr
Help please answer the following Some people think that English is a hard language to learn, but experts disagree. They say that no human language is more or l
21. Yo tiempo con mi familia en el verano. (pasar / practicar) _Roberta en el almuerzo? (enseñar / beber) 22. En general, ¿qué 23. El chico no _ni trabajador ni
Which link in the chain of infection would the terms direct and indirect apply? A. portal of entry B. portal of exit C. means of transmission D. vector
A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per cup?