Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Solve 2/3 x - 4 = -2
What is the Mirror equation? What does it look like?
the first term of a sequence of numbers is 16 the term to term rule of this sequence is 'add 8' which number will be the first in the sequence to be in the
Why do we see different phases of the lunar cycle? As the moon rotates around its axis, different sides of it become visible. As Earth rotates around its axis,
Write a sentence to show how a court's docket and caseload are related.
Why do you think the US chose to create a democratic form of government based on their experiences with Great Britain
How did westward expansion affect Native American tribes? Railroad expansion allowed Native American hunters to sell bison meat and hides at higher rates than
The formula for how far a moving object travels in terms of the rate, or speed at which it moves, and the travel time, or how long it is moving, is d = rt, whe
What was the relationship between Indians and the Corps of Discovery?
Please Help!! I have the answer I just need someone to show a step by step explanation. I will make u brainiest and give extra points!!! Thx