makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Is it A? If not, why?
4. What is the percent of 88 is 33?
The product of 5p2q and -4p3q4 is
which of the following is a compound?A) sugar B) salt C)Air D) oxygen​
How Does an Optimistic Mindset Change My Tomorrow. I need at least a paragraph about it for my essay I have no ideas
Jeremiah is traveling 70 mph. If Jeremiah keeps driving that speed, how far will Jeremiah be able to travel in 5 hours?
A phobia is an example of a(an) a. anxiety disorder. b. post-traumatic stress disorder c. obsessive-compulsive disorder d. mood disorder
What are high-pressure cells??
perry has 3 dogs.every day he feeds them a total of 3/4 of a can of food,where each dog is fed the same amount of food.How many cans of food does perry give to
The time of the places located on the same longitude line becomes the same. Quite contrarily, the time of the places lying to the east or west of each other var