batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

1.Which additional word in the poem should be capitalized? Firefly At dusk it flits unseen in the dark. Watch and wait, For a flickering Amber glow. A. U
Identify the sentence with all words spelled correctly. a. Silvio and​ Lena's marrage ceremony took place on the beach. b. Javier had to renew his​ driver's lic
Using pairs of opposites, such as Helena and Hermia, is called A. doubling. B. foreshadowing. C. irony. D. realism.
Which one of the following words has the suffix -ing added correctly? a. Stoping b. Talking c. Hopeing d. Findding
Yo_________muy inteligente. Answer for Blank 1:
Give one example of when you would use the friendly numbers strategy to subtract.
Billy stacked six pieces of wood on top of one another. If each piece was three-quarters of a foot tall, how tall was his pile?
How can complex fractions be used to solve problems involving ratios
What is the definition of metabolism? maintaining stability in an organism's internal environment producing offspring that are dissimilar to the parents the
Divide. – 5.4 ÷ 0.9 = a. –6.0 b. –0.6 c. 0.6 d. 6.0