khay1 khay1
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 18oz for 10.62 or 21 oz for 12.81

Respuesta :

gitty
gitty gitty
  • 14-12-2016
for the 18 oz you pay $1.69 per oz and for 21 oz you pay $1.64 per oz so 21 oz for 12.81 is technically the better buy but the difference in price per ounce is so small that you should buy the size that suits your needs better.
Answer Link

Otras preguntas

8x squared plus 2x minus 3
Which is the best location to farm? A)East of the jordan river B)Cental Syria C)Southern Israel D)The coast of Lebanon
How is DNA unzipped at replication forks?
press downward a. potent b. prepress c. Access d. overt
what is the full form of SMILE
what is the capital of Ecuador? a. Lima b. Madrid c. Malabo d. Quito
What is the definition of the War Guilt Clause?
what is 5 7/8 rounded to the nearest whole number?
How much does Mount Everest grow each year?
A line passing through which of the following pairs of coordinates represents a proportional relationship?