friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

bar chart the table shows information about items sold in a school library Items sold pencil rubber ruler
A bowling alley charges each person $2 to rent shoes and $3 per game.
Below are the guide words for four dictionary pages. Click on the page that would contain the word referee.
0.2a=48. Solve the equation. Pls, thank you!
Please, can anyone help me with these questions? Thank you.
How do the oxygen and nutrient levels in the adult vena cava compare to those levels in the fetal vena cava?
If 75% of the atoms are in the higher-energy parallel state, how many 21 cm photons are emitted per second by the cloud
Which protist has an eyespot to help it find light to make food?.
What is the wavelength in meters of the electromagnetic carrier wave transmitted by the Sport Fan radio station at a frequency of 640 Hz? WORKING PLSSSSSSSSSSS
Which organism is considered to be the simplest of protist given its unicellular structure and ability to change its shape in response to external stimuli? Sele