abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

C2H4 + O2 --> CO2 + H20 (balance first) If 9.7 mol of CO2 are produced, how many moles of O2 were reacted?
Your book discusses the general process by which scientists go about thinking about the world. There is a series of steps that are often followed (though this f
A mixed economic system combines elements of
The movement of money out of a savings account into a higher-yield investment a. Diversification b. Liquidation c. Investment shifting d. Reallocation
John lives in an apartment and uses 255 kwh of electricity, 1010 ft³ of gas, 445 gallons of water, and internet and phone plans as described in the table. He pa
What is the acronym for the international organization that sets standards for accounting and financial reporting4 A) GAAP B) IFRS C) IASB D) FASB
What is LCD of 34 and 56?
The U.S. Securities and Exchange Commission reviews a public company's Form 10-K at least once every ____________ years.A. twoB. fourC. threeD. five
HELP! i need this. its LATE!
Consider the function shown. f(x) = 3x2 − 15 a. Determine the inverse of f(x).