shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

How do I calculate the perimeter and area
A primary diagnostic technique for identifying seizure disorders is the
Feudal lords granted charters to guilds allowing them to regulate train. What did guilds do for their boards in return
The study of the processes of living organisms or why and how they work is
Among other products, nabisco makes oreo cookies. which type of company is nabisco?
Maize meal product policy
Please show work on how you got the answer
A circle's ___ is twice as long ad it's radius
What action signaled a turning point in the fight against apartheid in South Africa?
the mow over law applies not only to police and fire vehicles but also to