cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

Jose bought 1.5 pounds of apples for $3.60. How much would 34 of a pound of apples cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
122.4$ hope it helps !!!
Answer Link
SamaraSnugglerss
SamaraSnugglerss SamaraSnugglerss
  • 14-12-2016
The answer is 1.80! :)
Ver imagen SamaraSnugglerss
Answer Link

Otras preguntas

If the width of a rectangular piece of wood is x + 2 inches long and the length is three times as long with an additional inch added, what is the area of the wo
What does "¿ cómo es Manolo?" Mean in Spanish? Also what does "¿Quien es de Cuba?" Mean? Thanks for for helping Me. :)
the distance between the earth and the moon is about 22^4 miles. The distance between earth to neptune is about 22^7 miles. Which distance is the greater distan
In 1783 Spain owned what is now the state of what?
standard form of 4+5/10+7/100+9/1000
kelly subtracted 2.3 from 20 and got 17.7, explain why this answer is reasonable. need by 5:30 today 9\15\15
What method would archaeologists use to date the remains of Cro-Magnons
Luz earns $400 for 40 hours of work. Use a ratio table to figure out how much she earns for 6 hours of work
Estimate. Then find the difference. 253,495-48,617=
during physical changes ,matter always retains its